Biorąc pod uwagę fakt iż pracownicy Google co roku uprzykrzają życie osobą zajmującym się pozycjonowaniem postanowiliśmy opisać przypuszczalny sposób na pozycjonowanie stron w wyszukiwarce Google w przyszłości.

Pozycjonowanie SEO

 

Pozycjonowanie SEOPozycjonowanie SEO w 2020Do roku 2016 pozycjonowanie strony lub sklepu wyglądało schematyczne. Polegało na zdobyciu unikalnych linków z różnych stron o różnych adresach ip oraz prawidłowej optymalizacji treści oraz meta tagów na stronie. Po pierwszej aktualizacji oraz skąpych informacjach że strony pracowników Google już wiemy że tak to nie działa a czynników rankingowych powodujących iż nasza strona znajdzie się w top 10 jest około 100.

 


Jak pozyskiwać linki?


Jest wiele sposobów które opiszę w innym artykule ale do tych które mogę uznać za główne zaliczają się linki w treści czyli artykuły ale już nie koniecznie te sponsorowane. W 2020 ma wejść aktualizacja silników google, która będzie weryfikowała, które artykuły to te sponsorowane więc co za tym idzie link z artykułu oznaczonego jako sponsorowany lub takiego który można wykryć iż jest sponsorowany nie będzie już taki wartościowy jak kiedyś. Jak więc żyć zgodnie z Google? Moim zdaniem najlepiej wyrobić sobie znajomości u blogerów oraz posiadaczy stron o podobnej treści i się po prostu takimi linkami wymienić.


Nagłówki oraz metatagi.


Nie koniecznie będą musiały zawierać słowa kluczowe. Tak brzmi to dziwnie no bo niby skąd robot google ma wiedzieć jak wyszukać stronę. Otóż wystarczą słowa podobne lub synonimy. Obecnie wyszukiwarka jest tak sprytna że potrafi wyszukać nie tylko zawartość nagłówka czy opisu meta ale i ocenić czy treść na stronie dotyczy danego tematu. Jest to wszystko metodą prób i błędów i u jednego zadziała to co u innego nie zadziała w ogóle. 

Treść

Obecnie jest to jeden z najważniejszych jak i nie najważniejszy czynnik powodujący iż strona jest odbierana jako ta, która ma się znaleźć w czołówce stron. Odpowiednio dobrane słowa kluczowe w treści oraz ich odpowiednie rozłożenie daje dużego kopa naszej stronie. Znam osobiście strony, które posiadają bardzo małą liczbę linków A są w top 3 wyszukiwarki co kiedyś było nie do pomyślenia. Pozycjonowanie SEO to teraz przede wszystkim dobrze opracowany content na danej witrynie internetowej. 


Pozyskiwanie linków

 

Backlinki dalej się bardzo mocno liczą w Pozycjonowaniu SEO. Linkbuilding ma wyglądać naturalnie a wszystkie linki które pozyskiwane są w sposób nienaturalny traktowane są przez roboty google jak by ich w ogóle nie było. Linki prowadzące do naszej strony internetowej powinny mieć być wartościowe dla Google czyli prowadzić z miejsc o podobnej lub takiej samej tematyce co nasza strona internetowa. Oczywiście jeżeli strona jest nowa lub jest na niej dużo treści którą roboty oznaczyły sobie jako Spam nie będzie ona zbyt wartościowa.

Social Media


Google potrzebuje sygnału iż nasza treść jest lubiana. Te zadanie mogą nam ułatwić trzy
popularne kanały Social Media takie jak Facebook, Pinterest oraz Twitter. Jeżeli naszą stronę na Social media obserwuje wiele osób jest szansa na impulsy w postaci Serduszka, Lajka, komentarza lub podzielenia się treścią przez któregoś z obserwatorów co bardzo mocno przyczyni się do naszej dobrej pozycji w wyszukiwarce.

Zmieniająca się treść na stronie


Może źle to zabrzmi jeżeli obecnie nie posiadasz bloga lub innego sposobu na aktualizację treści na swojej stronie to Ciebie po prostu nie ma. Google uwielbia zmiany na naszej stronie a zmiany to przede wszystkim blog, wiadomości, opisy w portfolio które przybywa lub kolejne treści na stronie. Takie strony traktowane są wiele lepiej przez wyszukiwarkę niż te które parę lat niezmiennie posiadają tą samą treść na stronie i wpływa to pozytywnie na pozycjonowanie SEO. 


Wszystko co opisałem wyżej należy robić regularnie w podobnych odstępach czasowych a
sukces pojawi się szybciej niż myślisz.


Jeżeli nie masz czasu lub chęci aby robić to samemu zleć pozycjonowanie profesjonalnej firmie takiej jak nasza a efekty zobaczysz już po pół roku.

Tutak link do naszej strony: https://pro-strony.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *