Pozycjonowanie – samodzielnie czy z agencją SEO?

pozycjonowanie seo

Dziś pozycjonowanie strony internetowej jest koniecznością jeśli chce się osiągnąć sukces w sieci. Konkurencja w niemal każdej branży jest niezwykle wysoka. Dlatego tak ważne jest, aby osiągać jak najwyższej pozycje w wynikach wyszukiwania. Pozycjonowanie jest jednak procesem trudnym i długotrwałym. Oczywiście można takie działania podejmować samodzielnie, jednak zdecydowanie lepiej jest to zlecić profesjonalnej agencji SEO. Dlaczego?

Skuteczność w osiągnięciu wyniku

Jednym z powodów, dla którego zdecydowane lepszym pomysłem jest zlecenie pozycjonowania strony agencji SEO jest fakt, iż specjaliści w niej pracujący posiadają odpowiednią wiedzę, umiejętności. Do tego potrzebne jest również odpowiednie doświadczenie. Bez tego trudno będzie o skuteczne pozycjonowanie strony internetowej. Niezwykle ważne jest również to, że agencjeMArketingu internetowego posiadają odpowiednie narzędzia służące do pozycjonowania. Często są to również narzędzia autorskie. Tego typu oprogramowanie jest po prostu najczęściej niedostępne dla właścicieli witryn internetowych. Bez tych narzędzi osiągnięcie oczekiwanych efektów trwać będzie bardzo długo, a często będzie nawet nieosiągalne.

Kompleksowa obsługa

Lata temu pozycjonowanie stron polegało głownie na zdobywaniu linków przychodzących. Dlatego wielu właścicieli stron internetowych decydowało się na samodzielne pozycjonowanie. Zdobywanie linków nie było bowiem aż tak trudne. Dziś wygląda tu zupełnie inaczej. Pozycjonowanie to dziś szereg działań z zakresu marketingu internetowego. Od content marketingu po social media. Agencje SEO dysponują zespołem specjalistów w każdej z tych dziedzin. Dlatego są w stanie zapewnić kompleksową obsługę w zakresie pozycjonowania. Właścicielowi strony internetowej trudno byłoby samodzielnie zadbać o właściwe działania we wszystkich tych aspektach.

Konsekwencje niewłaściwego pozycjonowania

Trzeba także wiedzieć, że jeśli proces pozycjonowania prowadzony jest w sposób niewłaściwy to liczyć trzeba się z konsekwencjami. Może być to znaczące obniżenie pozycji w wynikach wyszukiwania, a w najgorszym przypadku nawet usunięcie strony w ogóle z wyników wyszukiwania. Ważna jest tu właściwa optymalizacja strony, tworzenie unikalnych treści czy naturalne linkowanie. Zaniedbanie, któregoś z tych elementów oznaczać będzie karę nałożoną na stronę przez algorytm wyszukiwarki.

Jak wybrać Agencję do Marketingu SEO

Osobiście uważam iż najlepszym wyznacznikiem tego, czy dana agencja jest dobra w tym co robi jest jej własna widoczność w wyszukiwarkach Google i Bing. Np jeżeli czytasz ten post znaczy że trafiłeś do nas poprzez marketing w wyszukiwarce gdyż nie reklemujemy się w żaden inny sposób. Reasumując jeżeli wpisujesz słowo kluczowe “pozycjonowanie stron” w wyszukiwarkę najlepiej jest wybrać jedną z pierwszych 10 stron w naturalnych wynikach wyszukiwania gdyż to właśnie one są dowodem na to iż dana firma potrafi pozycjonować.

Cena

Niejednokrotnie całkowity koszt pozycjonowania jaki miałbyś wydać robiąc to samodzielnie przewyższy ceną jaką zapłacisz dobrej agencji SEO. Dobry program SEo, którym sprawdzimy naszą konkurencję oraz linki prowadzące do niej kosztuje w graicach 500zł miesięcznie także będzie to koszt zbliżony do tego jaki mielibyśmy płacić agencji miesięcznie za pozycjonowanie. Linki tematyczne to dodatkowy koszt w granicach 400zł miesięcznie gdzie dobre agencje SEO posiadają własne zaplecza z takimi linkami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *