Marketing Afiliacyjny – jak działa

jak działa afiliacja

W obecnych czasach mamy parę sposobów reklamowania swojej marki lub firmy. Jednym z najpopularniejszych sposobów zdobycia potencjalnych klientów lub polepszenia świadomości naszej marki jest Marketing Afiliacyjny.

Afiliacja polega na reklamowania produktu, usługi lub marki poprzez nie związane bezpośrednio z nami kanały generujące unikalnych użytkowników, których interesuje podobna lub taka sama tematyka. Kanałami o których mowa mogą być inne strony internetowe, aplikacje mobilne, wyszukiwarki, programy komputerowe, czasopisma, strony informacyjne oraz Social Media. Sposób działania afiliacji Zapewne nie raz trafiliście na artykuł sponsorowany lub aplikację internetową podczas której zostaliście na różne sposoby przekierowani do innej strony internetowej. Czy to było poprzez baner czy link w treści sposobów jest naprawdę wiele ale wszystko skupia się na tym żeby przekierować użytkownika czyli was do treści która może was zainteresować. Sam sposób przekierowania jest prosty, kliknięcie powoduje bezpośrednie zameldowanie się na stronie lub sklepie internetowym jednak przyglądając się dokładniej link nie jest bezpośrednim odnośnikiem do strony tylko kodem który ma na celu zapisać iż to właśnie wy z tego właśnie miejsca trafiliście na reklamowaną stronę.

Sieci afiliacyjne

Można nazwać to Portalem-systemem, który łączy reklamodawców oraz osoby i firmy (wydawcy) reklamujące treści reklamodawców na swoich swoich kanałach które generują użytkowników. Linki( z kodem) o których pisaliśmy wyżej również pochodzą od sieci które wygenerowany kod udostępniają aby powiązać transakcję. Istnieją 3 główne sposoby rozliczania za reklamę.

-CPC ( od którego obecnie większość firm afiliacyjnych odchodzi) czyli płatność za kliknięcie

-CPS czyli płatność za sprzedaż

-CPL czyli płatność za Lead czyli wygenerowaną czynność na stronie(np. rejestracja użytkownika)

Kwoty jakie płacimy partnerom mogą być ustalane indywidualnie i w dużej mierze zależą od jakości reklamy gdyż potem to wydawcy decydują, która firmę chcą reklamować. Jako firma marketingowa od lat współpracujemy z naszymi klientami chcącym reklamować się na różnych sieciach partnerskich. Doradzamy, projektujemy reklamy, opracowujemy strategię i tworzymy kampanie od a do z i w tym celu zapraszamy do kontaktu z nami. 

Główne sieci afiliacyjne funkcjonujące w Polsce:

Tradedoubler.com

Tradetracker.com

Awin.com

webepartners.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *