Jak działa Dropshipping

jak działa dropshipping

W trym artykule postaram się najprościej jak się da opisać jak działa Dropshipping i jak najlepiej zacząć swoją przygodę z tym systemem sprzedaży produktów. Nie będzie to rozwodzenie się o marketinu sklepu internetowego tylko najprostrzy jak się da poradnik dla osób nie znających się kompletnie na sprzedaży produktów przez internet. 

Czy wiecie że w stanach zjednoczonych jest ponad milion dobrze prosperujacych sklepów internetowych. Jeżeli przyjmiemy że w stanach populacja wynosi około czterysta milionów jeden sklep przypada na 400 osób. Oczywiście statystyki mają się nijak do rzeczywistości gdyż wiele amerykańskich sklepów www sprzedaje swoje artykuły na cały świat gdzie rynek jest nieograniczony. Ale dobrze, dla porównania w czterdziestomilionowym kraju jak Polska  znajduje jest około 60 000 dobrze funkcjonujących sklepów w Internecie i porównując te liczby ze stanami jest to 40% wolnego rynku w którym można zbudować własny biznes na sklepie internetowym.

Żyjemy w takich czasach że utworzenie własnego sklepu internetowego nie wymaga wiedzy lub zdolności programistycznych i w zupełności wystarczy przeczytanie tego artykułu do końca. W artykule zostanie omówiona najprostsza z form sklepu internetowego czyli Dropshipping.

Dropphipping to forma sprzedaży przez Internet produktów gdzie za wysyłkę, zwrot oraz reklamacje odpowiada dostawca czyli portal dropshippingu. Po zakupie produktu dostawca realizuje zamówienie za Ciebie i nie musisz produktów trzymać na magazynie lub w domu. Uproszczajac, nasze zadanie skupi się na zbudowaniu marki, utworzeniu sklepu, oraz rozreklamowania to aby uzyskać jak największą sprzedaż produktów za którą otrzymujemy prowizję. Marżę ustalamy sami przy czym musimy pamiętać iż są gdzieś sklepy które sprzedają również te produkty dlatego musimy ją dobrze zoptymalizować. Za chwilę świecie się krok po kroku jak stworzyć idealny sklep, który będzie na siebie i was zarabiał pieniądze. Istnieje wiele osób mających paręnaście sklepów dropshipping, których praca ogranicza się do obsługi swoich klientów na czacie i sprawdzaniu wpływów że sprzedaży.  Brzmi fajnie prawda?

My jednak skupmy się na otwarciu naszego pierwszego sklepu który będzie wstępem do naszego biznesu w Internecie

Od czego zacząć Dropshipping?

Zacznij od prostego planu, co chcesz sprzedawać. Pamiętaj iż budując własny sklep będziesz musiał troszkę produktów podpisywać własnymi zdaniami dlatego ważnym jest aby trochę interesować się tym co chcemy sprzedawać. Oczywiście tą wiedzę można zdobyć z czasem ale ja osobiście nie mógłbym sprzedawać np damskich torebek gdyż ten temat pozostawiam dla modystycznych kobiet które potrafią je dobrze opisać.
Drugim ważnym elementem jest zaprojektowanie logo firmowego oraz  wymyślenie swojej nazwy sklepu. Tutaj oczywiście warto skorzystać z pomocy agencji lub jakiegoś kreatora jeżeli chcemy zaoszczędzić na starcie pieniądze. Co do nazwy warto wczesniej sprawdzić czy domena z naszą wymyślają nazwą jest wolna. Nasza domena powinna być czytelna i łatwo zapamiętywana aby po paru latach prowadzenia działalności mieć jak najwięcej powracających klientów na naszą stronę bez używania słów kluczowych w wyszukiwarce internetowej.

Sklep internetowy

Tutaj mamy naprawę wiele możliwości jednak chciałem skupić się na najprostszych A zarazem najtańszych rozwiązaniach jakie oferują nam dzisiejsze czasy. Zarejestrowanie się u dostawców dropshippingowych wiąże się z opłatami, które  zależności od pakietu jaki wybierzemy oferują mniej lub więcej możliwości.

Jak działa Dropshipping z Shopify

Obecnie najszybciej rozwijająca się platforma dzięki której każdy w prosty sposób utworzy swój sklep internetowy poprzez prosty interfejs, który zarazem daje bardzo dużo możliwości w tworzeniu własnych układów stron i grafik. Dodatkowo na różnych portalach możemy znaleźć gotowe szablony które po wygraniu wystarczy tylko uzupełnić treścią. Shopify to także hosting czyli serwer, który jest zarazem dostosowany do silnika sklepu shopify przez co nie musimy martwić się o prędkość naszej strony a jest to częstym problemem przy większej ilości artykułów w sklepie.

Tuż po rejestracji możemy wybrać czy będziemy sprzedawali produkty od swoich dostawców czy będziemy korzystać z systemów dropshippingu dostawców w shopify. Tutaj też mamy parę możliwości w zależności jakie artykuły i z jakiego kraju chcemy sprzedawac a w sumie artykułów do wygrania w nasz sklep znajdziemy tutaj ponad 200 000. Głównym dostawcą jest Oberlo który jest połączony z największą na świecie platformą dropphipping Aliexpress. Jednak niestety sprzedając produkty z aliexpress musimy liczyć długi czas oczekiwania na przesyłkę przez co odpychamy część potencjalnych klientów od naszego sklepu. Ja osobiście polecam dostawcę Spocket który skupia artykuły z Europy i USA gdzie czas oczekiwania na przesyłkę jest dużo krótszy. Skoro już wiemy jak działa Dropshipping warto wspomnieć o możliwościach dodawania produktów.

Produkty w shopify

Wybieramy branże, produkty oraz wygrywamy je do naszego sklepu, co do zdjęć produktów niestety w przypadku dropshipingu musimy liczyć na zdjęcia które są ogólnodostępne w platformie gdyż naturalnie nie mamy produktów na stanie i nie możemy zrobić zdjęć. Możemy jednak zrobić inna ważna rzecz która spowoduje iż nasz biznes może wypalić…opisy produktów które znacząco wpływają na to iż produkt wyświetla się w wyszukiwarkach. Im obszerniejszy i bardziej oryginalny opis artykuł z Twojego sklepu będzie bardziej widoczny w wyszukiwarkach. Oczywiście istnieje jeszcze wiele aspektów seo takich jak znaczniki meta, tytuły i opisy, które też trzeba uzupełnić. Ale tutaj lepiej korzystac z pomocy specjalisty od SEO takich jak my. O marketingu sklepu internetowego nie będę się rozpisywał gdyż w polskim Internecie jest tego naprawdę dużo.

Chcesz Skorzystać z naszj pomocy z Dropshippingiem i nie koniecznie zrobić to z Shopify? Mamy dla Ciebie naprawdę sporo opcji

Napisz na Kontakt a przygotujemy najlepszą ofertę abyś mógł sprzedawać produkty w systemie DropShop!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *